Zbliżają się wakacje, właśnie w tym czasie najczęściej poszukujemy transporterów dla zwierząt, które wraz z nami udają się w podróż . Jeżeli transport ma odbywać się samochodem to nie ma z tym większych problemów. Kilka niezbędnych gadżetów i możemy ruszać w drogę – pojemnik na wodę, pojemnik na karmę i kocyk. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, by nie zostawiać zwierząt w zamkniętych samochodach na nasłonecznionych parkingach.

Problemy pojawiają się przy transporcie lotniczym , często zdesperowani Klienci oczekują od sprzedawców gwarancji na to że zostaną wpuszczeni do samolotu wraz ze swoim pupilem a przecież sklep zoologiczny nie jest punktem odpraw na lotnisku. Transportery firmy Hagen zarówno mniejsze Voyager jak i te dla większych zwierząt Pet Cargo produkowane są zgodnie z zaleceniami IATA – organizacji zrzeszającej przewoźników lotniczych , jednak nawet to nie gwarantuje przyjęcia na pokład samolotu. Należy pamiętać że linię lotnicze mogą odmówić wpuszczenia na pokład pasażera ze zwierzęciem również z innych powodów np. na pokładzie samolotu znajduje się już jakieś zwierze, fotele są zbyt niskie by można pod nimi umieścić klatkę transportową, luk bagażowy nie jest przystosowany do transportu zwierząt.
Wszystkie transportery, o których piszemy, znajdziecie np. tutaj: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Transportery__39_80
Po to by uniknąć nieprzyjemnych przeżyć na lotnisku wystarczy często wykonać jeden telefon do biura rezerwacji i odpowiednio wcześniejsze ustalenie szczegółów dotyczących przelotu.