Dobór kota

Kupując kota musimy zastanowić czy ma to być kot rasowy, którego cena jest dość wysoka czy wystarczy nam kot bez rodowodu. U kotów rasowych można przewidzieć z jakim charakterem będziemy mieli do czynienia, ale też nie jest to stuprocentowa gwarancja bo mimo genów, kot posiada własną niepowtarzalną osobowość. To jaki będzie zależy w dużej mierze od nas samych, od naszych umiejętności wychowawczych.

Jeśli podobają nam się koty długowłose które są łagodne, ułożone, towarzyskie i przywiązujące się do właściciela możemy kupić kota perskiego. Problemem jest jego sierść, jest ona długa wymagająca codziennej pielęgnacji. Takiego kota musimy codziennie szczotkować ponieważ może dojść do skołtunienia sierści. Pomóc możemy sobie preparatem Beaphar Laweta dla kotów. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością czasu na prowadzenie takiej higieny zastanówmy się czy nie lepiej kupić kota krótkowłosego. Przedstawicielem takiego kota może być kot syjamski. Choć higiena tego kota pochłania mniej czasu, to więcej uwagi musimy mu poświęcić jeśli chodzi o zabawę. Jest to kot troszeczkę jak iskierka, figlarny, żywy, czuły i bardzo inteligentny. Dla tej rasy jeżeli nie dysponujemy czasem wskazany byłby drugi kot do towarzystwa. Te koty nie znoszą samotności. To na pewno jest dobry wybór dla osób które przebywają dużo w domu. Dla osób spędzających mało czasu w domu bardziej wskazany byłby kot perski. Przy doborze kota musimy wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, nasz stan zdrowia.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi ma alergię i przy takiej dolegliwości możemy sprawić sobie na przykład kota rasy reks, który charakteryzuje się bardzo krótką sierścią której nie gubi lub kota pozbawionego sierści jak rasa sfinks. Połykana sierść może również zaszkodzić samemu kotu, dlatego warto zaopatrzyć się w odkłaczacz.