Kuwety dla kota

Kuwety dla kotów to podstawowa rzecz którą powinni sprawić swojemu zwierzakowi nowi właściciele. Należy bowiem już od wieku najmłodszego przyzwyczajać kota do załatwiania się w wyznaczonym miejscu. W ofercie w sklepach zoologicznych można zakupić najróżniejsze kuwety – odkryte, zamknięte, z pochłaniaczami nieprzyjemnych zapachów i bez, a także w pełni zaawansowane toaletki które wyczyszczą się automatycznie bez naszej ingerencji.

Najpopularniejszymi kuwetami są na rynku wciąż kuwetki odkryte, które można zakupić w cenach już od 10zł. Kuwety te można zakupić w różnych rozmiarach, warto dobrać odpowiedni rozmiar do wieku i wielkości naszego zwierzaka aby kuwetka była dla niego komfortowym miejscem. Odkryte kuwety składają się z jednej plastikowej części w której wsypywany jest żwirek. Kuwetki odkryte mogą być jednak trochę niewygodne ponieważ koty które załatwiają swoje potrzeby mogą wysypać żwirek poza pojemnik.

Kolejnymi kuwetami są kuwety zamknięte w których koty czują się zazwyczaj bezpieczniejsze, w takich kuwetach można zastosować także specjalne węglowe filtry które pochłaniają nieprzyjemny zapach. Problem z rozsypanym żwirkiem w tych kuwetach nie istnieje.

Ciekawe rozwiązania dotyczące kuwet znajdziecie tutaj:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Kuwety_i_lopatki_Kuwety__39_78_383

Można spotkać także droższe kuwetki które posiadają aktywne filtry które są włączane po wyjściu kota z kuwetki. Najdroższe dostępne kuwety są w pełni automatyczne i składają się z dwóch pojemników, pierwszy w którym kot załatwia swoje potrzeby i drugi szczelny pojemnik z węglami aktywnymi, do którego dostaje się zbrylony żwirek z pojemnika głównego.

Brak komentarzy.
Brak trackbacków.