Prawidłowe przyzwyczajenia

Prawidłowe przyzwyczajenia zwierzaka

Kluczową kwestią w dobrym wychowaniu naszych zwierzaków jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni w której będą się poruszały koty w naszym domu. Co to znaczy ? Już śpieszę wyjaśniać.

Nasze pupile od młodego wieku powinny być przyzwyczajane o rozmieszczeniu ich przestrzeni, oznacza to, że kuwetka w której kot będzie załatwiał swoje potrzeby od początku powinna znajdować się np. w naszej toalecie. W drzwiach od toalety można zamontować także specjalne drzwi dla kota, przez które będzie wchodził bez problemu kiedy będzie miał potrzebę.

Kolejną sprawą jest odpowiednie umieszczenie misek z jedzeniem dla kota. Warto od razu miski ustawić w miejscu w którym docelowo będą miały zostać, proponuję się umieszczanie misek w kuchni lub jadalni w domu. Nie należy zbyt często przestawiać ich w inne miejsce może bowiem spowodować to zakłopotanie naszego zwierzaka, który będzie musiał się zaadaptować do nowych warunków.

Następną sprawą jest znalezienie miejsca w którym nasz kot będzie mógł odpoczywać. Posłanie lub specjalnie rozbudowany drapak dla naszego futrzaka można zrobić np. w naszej sypialni. Warto przyzwyczaić kota, że jego miejsce do spania będzie znajdowało się w konkretnym miejscu. Miejsce w którym nasz kot będzie odpoczywał powinno mu się kojarzyć ze spokojem. Oznacza to, że nie powinno się zaczepiać kota, który będzie odpoczywał w swoim wyznaczonym miejscu. Warto pamiętać, że dobry sen jest bardzo istotny dla prawidłowego rozwoju zwierzaka oraz, że nasz kot jest drapieżnikiem i aktywny staje się zazwyczaj nocą, a dzień jest dla niego porą snu.

Ostatnim elementem jest kuweta i dobry żwirek, ostatnio coraz bardziej popularne stają sie żwirki silikonowe:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/zwirek_dla_kota__39_76

Brak komentarzy.
Brak trackbacków.