Sterylizacja kotów

Na temat sterylizacji kotów krąży wiele mitów oraz przekonań, które jak się okazuje zazwyczaj są nieprawdziwe. Zabiegowi sterylizacji podlegają zarówno kocury jak i kotki. Zabieg sterylizacji dokonywany jest w znieczuleniu ogólnym.
Jak zapewniają specjaliści zabieg sterylizacji w obecnych czasach jest całkowicie bezpieczny i już po kilku dniach zwierzak wraca do pełnej formy w jakiej był przed zabiegiem. Koty które zostaną poddane sterylizacji żyją znacznie dłużej od swoich kolegów którzy nie przeszli tego zabiegu.

Zabiegi te powodują także pozytywne zmiany w sposobie zachowania naszych pupilów, wysterylizowane koty nie znaczą swojego terenu. Koty osiągają dojrzałość w wieku 6-7miesięcy, wtedy następują pewne zmiany w jego zachowaniu. Zaczyna on znaczyć teren, a jego mocz zaczyna mieć nieprzyjemny zapach. Właśnie ten okres jest najlepszy aby przeprowadzić zabieg sterylizacji. A pozostałe zapachy usunie http://www.zoologiczny.sklep.pl/Urine_Off_Receptura_usuwajaca_mocz_kotow_oraz_kociat_118ml__39_172_216___8819 :)

Warto jednak podkreślić, że w wyniku procesu sterylizacji kotów, zostają zaburzone pewne hormony, co może powodować ryzyko otyłości. Należy zatem skorzystać ze specjalnych diet, dostępnych w sklepach zoologicznych, np. Royal Canin Sterilized. Po wykonaniu zabiegu należy zapewnić właściwą opiekę swojemu pupilowi, należy kontrolować miejsce w którym tworzą się blizny. Zaleca się także nie wypuszczanie zwierzaka na dwór. Należy jednak pamiętać, że jedynie lekarz weterynarii może udzielić profesjonalnej pomocy i omówić proces sterylizacji naszego kota. Weterynarz zaproponuję także odpowiednią dietę dla naszego zwierzaka, aby wyeliminować ryzyko negatywnych efektów.

Brak komentarzy.
Brak trackbacków.