Zabawa z kotem

Pomimo iż kot należy do samotników, nie można go pozostawić samemu sobie. Pozostawiony kot którym nikt się nie interesuje popada w apatię lub staje się agresywny, w jego życie wkrada się nuda która powoduje stres u zwierzęcia. Mając kota musimy pamiętać żeby poświęcić mu codziennie trochę czasu na zabawę. Jeżeli nie mamy czasu zadbajmy o to by znaleźć mu towarzystwo na przykład drugiego kota bądź zabawki które nie pozwolą mu na nudę. Ważną sprawą sa również drapaki, które kot będzie mógł wykorzystać do ścierania pazurów i do odpoczynku.

Koty uwielbiają małe kolorowe zabawki, mogą być to myszki zrobione z nieszkodliwych tkanin, zakup takiej zabawki nie jest zbyt kosztowny a często zapominamy jakie jest to ważne dla naszego zwierzaka. Mogą to być zabawki nie koniecznie nabyte w sklepach. Troszkę własnej inwencji twórczej i można swojemu milusińskiemu przygotować atrakcyjną rozrywkę. Mogą to być wszelkie tasiemki czy przymocowane do kijka piórka. Osobiście polecam zabawki firmy Kong .

Większość zabawek, o których piszemy, kupowaliśmy tutaj:
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zabawki_dla_kota__39_40

Zabawa z kotem poprawia i pozwala nawiązać właściwe relacje, jest to również lekarstwo na rozładowanie agresji czy stresu. Problem nie dotyczy tylko młodziutkich kotków,ta relacja poprzez zabawę jest korzystna dla zwierząt wszystkich, niezależnie od ich wieku. Zaniedbane koty bywają złośliwe na przykład załatwiają się poza kuwetą, niszczą meble, chcą w ten sposób zademonstrować swoje niezadowolenie, więc warto zadbać o to by nasz przyjaciel miał zapewniony prawidłowy rozwój psychofizyczny.

Zadowolony kociak może przynieść nam wiele radości co dla nas jest także korzystne, ponieważ poprzez zabawę z nim nie tylko on się pozbywa się niepożądanych emocji ale my niewątpliwie też.

Brak komentarzy.
Brak trackbacków.